Vítejte na stránkách naší Chovatelské stanice Greenvalleyali
O nás


Nacházíme se nedaleko obce Choustník , zajímavostí  je zřícenina  hradu Choustník asi jeden kilometr od stejnojmenné obce v okrese Tábor.Stojí na vrcholu dominantního vrchu  v nadmořské výšce 660 m  uvnitř  přírodní rezervace Choustník. Hrad je v Česku ukázkou tzv. ganerbenburgu, neboli hradu tvořeném více jádry, ve kterých sídlilo několik různých majitelů.

Zřícenina hradu byla necitlivě zrestaurována a zpřístupněna veřejnosti. Věž hradu slouží jako rozhledna.

Od roku 1958 je chráněná jako kulturní památka ČR.Naše chovatelská stanice Greenvalleyali se zabývá chovem Border Colie  od 11.08.2017

V současné době máme dvě chovné feny BETTY z Košic a Agilu Greenvalleyali  slyšící na jméno Any .


Chov

Náš chov nejsou jen štěňata narozená a vychovaná v naší Chovatelské stanici, ale především rozmyšlené spojení dvou jedinců, kterému předchází dlouhá příprava. Krycího psa si nevybíráme jen podle exteriéru, ale především i podle zdravotního stavu. Náš záměr je pro chov zdravých potomků obou rodičů. To jak bude naše štěňátko dále prospívat záleží také na jeho novém majiteli, jeho ambicím, plánech , ale také na jeho péči výživě a zodpovědnosti. My se staráme, aby naše štěňátka měla ten nejlepší start do života a ostatní už můžeme ovlivnit pouze vhodným výběrem nového majitele.

 


Porod

Před porodem je naše fena Betty s námi doma, kde má připravený porodní box. Týden před porodem měříme fence 2x denně teplotu, která může naznačit blížící se porod. Před porodem i v době porodu máme telefonický kontakt s naší Vet., která je ochotná pomoci s porodem v  jakoukoliv denní či noční hodinu. Každý porod je individuální a jedinečný.

Po porodu dopřeju feně klid a pohodu, aby se mohla pomazlit se svými štěňátky.

Druhý den nechávám zkontrolovat naší  fenu Betty  i štěňata na Vet., abych měla jistotu o jejich dobrém zdravotním stavu.


Odchov štěňat

Štěňata jsou do 4 týdnů odchovaná v domě a pak si pomalu zvykají na venkovní prostředí na naší zahradě, kde mají k dispozici oplocený velký výběh pro jejich bezpečnost s dřevěnou prolézačkou a se spoustou hraček, které  jsou  vhodná pro malá štěňata.

Na noc jsou vždy štěňata v domě kde mají svůj pelíšek pro klidný spánek, který  je zabezpečený ohrádkou pro odchov štěňat.

Štěňata jsou ve stálém kontaktu s člověkem, dětmi a druhou fenou Any, která jim dělá dokonalou chůvu.

Kladu velký důraz na socializaci štěňat před odchodem do nových domovů. Od  5 - 6 týdne věku zvykám štěňata na venčení mimo domov, což se i rychle naučí. Dále jsou zvyklá na hluk elekro-spotřebičů v domácnosti a venku na zahradní techniku.  

Štěňata jsou pravidelně odčervená v 2,4,6 a 8 týdnu jejich věku. Očkování a čipování probíhá v 7 týdnu s další prohlídkou  naší vet.lékařkou, která zhodnotí zdravotní stav štěňátek se zápisem do euro-pasu.

V případě, že by se objevila jakákoliv odchylka od standartu , bezodkladně o tom informuji nového majitele a má možnost se rozhodnout zda má o štěně stále zájem a nebo bude nabídnuto dalšímu zájemci .

Vždy s majiteli jednám na rovinu a otevřeně.

Každý nový majitel dostává kupní smlouvu s kopií PP obou rodičů štěňat, euro-pas, Back Home hračku a vzorek krmiva na které jsou štěňata zvyklá.

Originál PP je buď přiložen ke smlouvě a nebo zaslán po obdržení z  Plemenné knihy - ČMKU doporučeně na adresu nového majitele štěňete.

 

  Povaha  a  charakteristika   Border Collie


Charakteristika

Velmi pozorný, živý, obratný a vytrvalý pes.  Je přátelský k lidem i zvířatům, oddaný svému pánovi. Řadí se mezi nejmoudřejší plemena a učí se velmi rychle. Neustálou činností je přímo posedlý.   

Povaha

Border Collie je velmi chápavý pes, což  je  typická vlastnost pro ovčáckého psa . 

Je známá blesku rychlými reakcemi. Je velmi milá , přátelská a bystrá. Sleduje reakce svého pána, aby dokázala ihned reagovat. Mimořádně oddané plemeno vyniká poslušností k příkazům, však potřebuje cítit i vztah ze strany svého majitele, či rodiny.

Ideální prostředí

Border Collie má velmi ráda děti. Tato vlastnost, stejně jako její poslušnost a oddanost z ní činí vynikajícího rodinného psa.

Přesto byste ji neměli držet jen v bytě či rodinném domě, kde nemá dostatek volného prostoru na běhání.

Speciální nároky

Border Collie vyžaduje hodně pozornosti , činnosti a zaměstnání. Bez jakékoliv činnosti je nezvládnutelná. Třeba jí denně věnovat i několik hodin, cvičit ji, nebo účastnit se různých sportů či aktivit. Ty využívané a časté jsou agility, frisbee, flybal a jiné...

Border Collie je sice časově náročná, ale každý si jí musí zamilovat  pro její skvělou povahu. 

  

"Border Collie - nejlepší parťák pro vás i vaší rodinu"Naše fenky mohou trávit čas venku na zahradě i u nás doma. K dispozici mají venkovní kotec i interiér našeho domu ...

Věnujeme se různým aktivitám mezi které patří:  agility, frisbee, obedience, mushing pro každodenní venčení i výlety.

Rezervační podmínky 


V případě projeveného zájmu o štěně  je závazná rezervace až po zaplacení zálohy. Rezervační zálohu lze zaplatit hotově a nebo

na účet chovatele (štěňátko je rezervováno až po připsání částky). Poté Vám bude vystaveno potvrzení  zaplacené zálohy a štěňátko bude rezervované v naší Chovatelské stanici.


V případě, že zájemce o štěně zruší rezervaci, záloha zůstává chovateli na péči o štěně a nebude zájemci vrácená.

Pokud nedojde k plnění závazku ze strany chovatele,  např. odchylka od standartu, nemoc, úhyn štěňete a nebo pochybnosti o péči štěňete ze strany zájemce je záloha vždy vrácená zpět zájemci o štěně.

Zbývající část dohodnuté ceny za štěně bude předem doplacená na účet chovatele a nebo zaplacená hotově při podpisu kupní smlouvy o prodeji štěňete.


Při předání a podpisu kupní smlouvy je nový majitel vždy informován o zdravotním stavu ,vývoje štěněte a současných povahových vlastností,  krmení , očkování,  odčervení, čipování  i s dalším termínem očkování a odčervení  štěňete, které bude uvedeno  v euro-pasu.

V případě, že se nemůžete dostavit pro štěně osobně, sdělte tuto skutečnost chovateli. Zároveň si připravte plnou moc úředně oveřenou. Dále prosím budoucí majitele ,aby si naplánovali den a čas předání štěňátka nebo návštěvy v naší Chs. tak ,aby počítali i s komplikacemi na  silnicích. Pokud zájemci přijedou na předání  či návstěvu pozdě  komplikují tím program , čas i ostatním zájemcům o štěně.... Podmínky chovatele


Pokud  se nový majitel do budoucna rozhodne o potomky u  dospělého jedince Border Collie  je  podmínkou chovatele, že oba rodiče musí být   chovný/chovná   a tudíž štěňata budou vždy  s Průkazem původu (PP).

 

Kastrace psa či feny bude pouze provedena ze zdravotních důvodů a to, že nový majitel dospělého jedince Border Collie má za  povinnost doložit chovateli lékařskou zprávu  od Veterinárního lékaře, že kastrace je nevyhnutatelná .

Jinak jako chovatel s kastrací nesouhlasím.
Přejeme vám  hodně  štěstí při výběru štěňátka  a  spoustu krásných chvilek s vašimi novými  čtyřnohými parťáky.


Alena Svačinová